Kytky na balkón aneb jak přijít o peníze

Babča vždycky měla na balkóně truhlíky s převislými muškáty. Nechápejte mě špatně, já mám muškáty ráda, ale ty na balkóně byly vždycky takový ubožáci, větvička tuhle a támhle, spíš to nekvetlo než kvetlo a prostě..meh. No a jelikož jsem začala s Architektem okupovat patro nad babčou, tak jsem si řekla, že tuhle její starost převezmu já (přeci jen je jí 88, tak už se nebude drápat do patra a starat se o kytky, to dá rozum). A jak jsem se zhostila role vrchní balkonové květinářky?
zdroj: flickr.com (Michael Button)

Věděla jsem, že na začátku to bude chtít poměrně velkou finanční injekci. Babči truhlíky měly nejlepší léta za sebou a já navíc chtěla samozavlažovací, abych nemusela s konvičkou poletovat každý den jako cvok.

Babička mě navíc neustále strašila s tím, že balkon je situovaný na sever, není tam moc sluníčka a jen tak něco mi tam neporoste. Takže jsem došla na libereckou výstavu Dům a zahrada a koupila osm převislých plnokvětých surfinií, 4 růžové a 4 krémově žluté.

200 korun.

Pak jsem zamířila do Bauhausu a koupila samozavlažovací truhlíky a speciální substrát pro surfinie.

470 korun.

Babička měla upevňovací háky na truhlíky, ale já si neprozřetelně vybrala truhlíky širší, takže ani jeden hák nepasoval. Ajks. Bauhaus znovu, tentokrát dvě sady háků a k tomu navíc keramzit jako základ pod substrát. A konev na vodu, abych nechodila s lahví.

340 korun.

Hnojivo jsem dostala od mamky, jinak by to bylo dalších cca 50 korun.

Celkem jsme se dostali na 1010 korun českých. No, to je docela pěkná sumička za trochu parády ne? A to nepočítám náklady na dopravu a čas, který jsem tomu věnovala.

Ale za tu babči pochvalu to teda stálo! Prej se jí to moc líbí a v tom případě jsem i já spokojená. Připisuju si malé bezvýznamné plus, které bude při první možné příležitosti smazáno a nahrazeno deseti černými puntíky (jsme prostě hajzli).

A teď mi na ně prší a všechna ta rozkvetlá krása půjde do...kytek.

Krásný víkend všem!

Terez


Štítky: ,